Kurtki motocyklowe – co i jak?

Wybór odpowiedniego ubrania na motor nie jest wcale aż tak łatwy, jak mogłoby się to wydawać! W końcu musi to być odzież najwyższej jakości, która sprawdzi się w różnych warunkach atmosferycznych, a także podczas szybkiej jazdy. To dlatego warto szukać ubrań najwyższej jakości, które doskonale spiszą się w swojej roli.

Jakie kurtki motocyklowe warto brać pod uwagę?

Przede wszystkim, zakładając, że ma to być kurtka motocyklowa na długie lata (zobacz modele), warto wybrać się do jednego z salonów, które prowadzą sprzedaż tylko i wyłącznie akcesoriów oraz ubrań na motocykl. Na pewno warto wziąć pod uwagę, zarówno kurtki wykonane ze skóry naturalnej, jak i te wyprodukowane ze specjalnego materiału, który jest wodoodporny oraz szczelny, jeśli chodzi o powiewy powietrza. Na pewno wybierając taką kurtkę, warto mieć świadomość tego, że musi być ona odpowiednio skrojona i dopasowana do ciała, właśnie po to, aby nie ograniczać, ani nie krępować podstawowych ruchów ciała.


Warto też sprawdzić, czy dana kurtka posiada wentylacje na piersiach, które pomagają utrzymać odpowiednią temperaturę. Warte sprawdzenia są też rodzaje kieszeni oraz ich ułożenie. Warto zadbać o to, aby te były po wewnętrznej stronie kurtki. Choć dostęp do rzeczy jest wtedy nieco utrudniony, są one bezpieczniejsze podczas szybkiej jazdy. Warto wybrać też model ze wbudowanymi zabezpieczeniami na barkach oraz łokciach, które chronią w razie wypadku.