Co motocyklista zawsze powinien wozić ze sobą

Użytkownicy motocykli zawsze muszą mieć głowę na karku i wozić ze sobą wiele różnych przydatnych elementów, dzięki którym mogą dokonać szybkich napraw swoich jednośladów. Kiedy jest się gdzieś daleko w trasie trudno przecież o szukanie mechanika, serwisu czy sklepu motorowego.

Smar do łańcucha motocykla


Jedna z najbardziej podstawowych rzeczy to po prostu smar do łańcucha motocykla, który naprawdę warto zapakować do sakwy motocyklowe kiedy wyjeżdża się w dłuższą trasę. Niestety łańcuchy w kołach motocykli bywają zawodne, szczególnie jeżeli motoru nie zabezpieczył o się po zakończeniu sezonu przed jesienią i zimą. Jeżeli użytkowało się motocykl w trudnych warunkach atmosferycznych, jego łańcuch z pewnością jest mocno zabrudzony. Osadzają się na nim przecież drobinki kurzu, błoto, a także stary smar. W którymś momencie mechanizmem może odmówić współpracy. Wystarczy wtedy użyć dobrego smaru do łańcucha, aby bezpiecznie dojechać do pierwszej stacji kontroli lub mechanika.

Podstawowy zestaw kluczy

Każdy użytkownik motocyklu, ale też tak naprawdę nawet roweru, powinien zawsze wozić ze sobą również podstawowy zestaw kluczy. Taki zestaw nie zajmuje zbyt dużo miejsca w plecaku czy sakwe motocyklowej, a bywa naprawdę przydatny w bardzo wielu sytuacjach. To podstawowe elementy, które trzeba zabierać ze sobą szczególnie w dłuższą trasę, ale też podczas wyjazdów poza granice kraju. Przezorny zawsze ubezpieczony, a tego typu rzeczy przydają się w najmniej oczekiwanych sytuacjach.