Czym cechuje się db killer?

Skuteczne wyciszenie tłumiku jest możliwe dzięki zastosowaniu db killer. To specyficzny element przypominający rurkę, który umieszczany jest w otworze wydechowym. Ma on za zadanie zmniejszać ilość tworzonych spalin podczas jazdy i wpływać na zmniejszenie hałasu. Czym cechuje się db killer? Kiedy warto z niego skorzystać?

Dobranie db killer

Podczas zakupu tego elementu, pamiętajmy o zmierzeniu średnicy wewnętrznej tłumika. Na ryku spotykane są oferty, jakie dedykowane są dla danych motocykli, jednak pewność da nam zmierzenie średnicy. Ważne jest też to, czy wydech jest wygięty, czy prosty. Do prostego łatwiej dobierzemy wyciszenie, natomiast zgięte rury w niestandardowym rozmiarze mogą stanowić małą przeszkodę. Miłośnicy motocykli często decydują się na samodzielną modyfikację wyciszenia, co pozwala dopasować je do tłumiku.

 

Kiedy wykorzystać db killer?

Nie zapominajmy o tym, że prawo w naszym kraju zabrania poruszania się po drodze motocyklami, które wywołują duży hałas. Faktem jest, że rzadko dochodzi do kontroli, jednakże zagraniczna policja bywa wyczulona na tym punkcie. Dalsze trasy mogą zatem wiązać się z wysokimi karami, których każdy z nas chce uniknąć. W tym przypadku używanie db killer jest nieocenione i pozwala zachować spokój ducha. Element kosztuje kilkaset złotych i z pewnością posłuży nam przez długi czas. 

Wybierając db killer, niezwykle ważne jest dobranie go do tłumika motocykla. Jeśli tłumik jest wygięty, zastosować warto specjalne reduktory. Każdy posiadacz motocykla powinien pamiętać o tym aspekcie, gdyż zapewnia on komfortową jazdę.