Czym jest pinlock?

Pinlock to specjalna wkładka, jaką mocuje się w kasku. Ma ona za zadanie ochronić szybę przed parowaniem, dając nam komfort w każdym warunkach. Co to jest pinlock w kasku? Jak założyć pinlock? Czym cechuje się produkt?

Co to jest pinlock w kasku?

Pinlock to marka tworząca ochronne produkty, które pozwalają motocyklistom widzieć więcej i czerpać radość z jazdy. Dzięki temu można zachować bezpieczeństwo i wygodę. Pinlock już od ponad 20 lat gwarantuje doskonałą widoczność, bez ryzyka parowania. Wkładka jest wykonana z wysokiej jakości materiału, jakie posiada właściwości pochłaniania wilgoci. Mechanizm jest bardzo łatwy – działa on niczym gąbka i zapobiega parowania na powierzchni wizjera kasku. 

Podczas zakupu zwróćmy uwagę na dobrą jakość i zapewnienie maksymalnego pokrycia wizjera kasku. Wkładka obejmować powinna obszar od krawędzi wizjera, co zapewnia doskonałą ochronę przed parowaniem. Produkt scala się z wizjerem, dając bardzo dobre dopasowanie. 

Jak założyć pinlock?

Założenie odbywa się za pomocą pinów mocujących. Są one dołączone do wzijerów specjalnie przygotowanych pod system i pozwalają ustawić naprężenie wkładki zgodnie ze swoimi oczekiwaniami. Wyróżniamy 3 rodzaje pinów:

  • Push pin – to powszechnie znany system,
  • 3-Component pin – nieco grubsza wersja od poprzedniej,
  • Tear-off pin – dzięki temu zamocujemy zrywki i nakładki pinlock overlay. 

Każde z tych rozwiązań cieszy się ogromnym uznaniem na rynku. Pinlocki bardzo szybko zyskały popularność z tego względu, że dają komfort motocyklistom.