Jakie buty motocyklowe wybrać?

W zależności od tego, jaki rodzaj aktywności zamierzamy wykonywać, powinniśmy dopasować do niego swój ubiór. Zapewni nam to wówczas nie tylko duży komfort oraz swobodę ruchy, lecz także korzystnie wpłynie na nasze bezpieczeństwo. Jednym z nieodłącznych elementów garderoby każdego motocyklisty są buty. To właśnie one chronią stopę, kostkę, a nawet piszczel przed poważnymi urazami. W takim razie, jakie buty motocyklowe wybrać? Czy zapewnią nam one stuprocentową ochronę? Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze? 

Czy motocykliści muszą posiadać specjalne obuwie?

Obuwie produkowane z myślą o motocyklistach jest zdecydowanie solidniejsze, bardziej dopasowane do stopy oraz mniej podatne na zniszczenia. Dzieje się tak, gdyż producenci uwzględniają długie, męczące podróże, a także wszystkie nieprzyjemności, jakie mogą nas spotkać. Oznacza to, iż kiedy dojdzie do nieprzewidywanego wypadku, buty motocyklowe mogą uratować nasze stopy przed przygnieceniem i połamaniem. Tradycyjne obuwie nie zapewni wystarczającej ochrony, ponieważ nawet w przypadku stosunkowo niegroźnego upadku, może dojść do ich zsunięcia lub rozerwania. 

Na co zwrócić uwagę podczas dokonywania ich zakupu?

Najważniejszym elementem, który należy uwzględnić przed dokonaniem zakupu w sklepie z artykułami motocyklowymi jak Moto-Tour, jest rozmiar buta. Rozmiarówka specjalnie produkowanego obuwia może nico różnic się od tej, z którą spotykamy się na co dzień. Źle dopasowane buty będą wprowadzać nas w dyskomfort i nie zapewnią odpowiedniej ochrony. Ponadto warto mieć na uwadze płeć, dla której dedykowany jest dany model buta. Obuwie motocyklowe dla kobiet może znacząco różnic się od męskiego, ponieważ Panie mają inną budowę łydki.