Jaki kask motocyklowy jest najlepszy?

Nie istnieje jednoznaczna odpowiedź na to, jaki kask motocyklowy jest najlepszy. Każdy rodzaj ma swoje wady i zalety. Integralne kaski gwarantują najwyższy stopień ochrony i są też z reguły najcichsze. Kaski bez szczękowe maja tą zaletę, że można w nich bez problemu porozmawiać z kimś podczas postoju bez konieczności zdejmowania kasku. Kaski modularne z zdejmowaną albo podnoszoną szczęką i wbudowaną blendą, mają liczne korzyści które docenią posiadacze motocykli turystycznych, ale nie są tak dobrze wyciszone i tak bezpieczne jak kaski integralne, za to są o wiele bezpieczniejsze od bez szczękowych, lecz nie tak wygodne.

To jak wybrać kask na motor zależy w dużej mierze od zasobności naszego portfela i ogólnie od tego jak chcemy dany kask eksploatować. Wiedząc, że będziemy wykonywać długie trasy, dobrze jest zainwestować w dobrej klasy kask wyposażony w pin lock i wkładkę anty fog. Bezwzględni puryści bezpieczeństwa, do których się zaliczam, uważają , że tylko kaski posiadające zapięcie typu D-ring są bezpieczne. Oczywiście są przez to też znacząco bardziej uporczywe przy ściąganiu i zakładaniu.

jaki kask

https://moto-tour.com.pl/Jaki-kask-motocyklowy-wybrac-cinfo-pol-432.html

Ważne też, aby wziąć pod uwagę akcesoria dołączone do kasku. Wysokiej klasy kaski mają zazwyczaj w zestawie akcesoryjne szybki, boczki do lepszego dopasowania kasku do kształtu naszej twarz, deflektor dopinany na szczęce kasku, czy wpinaną membranę pod szczęką zapobiegającą podwiewaniu kasku przy dużych prędkościach.