Jak dbać o buty motocyklowe?

Zakup nowych butów motocyklowych to dopiero połowa drogi do sukcesu, ponieważ bardzo ważną kwestią jest również to, aby odpowiednio o nie zadbać. Dzięki systematycznej pielęgnacji oryginalne obuwie motocyklowe nawet po wielu latach użytkowania prezentować będzie się bardzo okazale.

obuwie motocyklowe

Jak oczyścić skórzane obuwie motocyklowe

W dzisiejszych czasach zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszą się skórzane buty motocyklowe, dlatego też warto dowiedzieć się, jak zadbać o skórę. Do konserwacji warto używać wyłącznie specjalnych szczotek do butów i letniej wody. Na półkach sklepowych można znaleźć także specjalne preparaty, które przeznaczone są do pielęgnacji obuwia motocyklowego. Godne uwagi są przede wszystkim niezawodne pasty pielęgnacyjno-koloryzujące, dzięki którym buty motocyklowe będą idealnie trzymać swój pierwotny kolor i co najważniejsze nie będą pękać.

Profesjonalne impregnowanie butów z membrany

Bardzo trudnym zadaniem jest przede wszystkim impregnowanie obuwia z membrany. To właśnie dzięki systematycznej impregnacji można uniknąć nie tylko nasiąkania wodą, ale również można utrzymać idealną izolację cieplną. Przy impregnowaniu butów z membrany nigdy nie można zapominać o podeszwie, która wbrew pozorom odgrywa bardzo ważną rolę. Oryginalne buty motocyklowe jak powszechnie wiadomo nie należą do najtańszych wydatków, dlatego też warto zawsze pamiętać o ich systematycznej pielęgnacji.

Obuwie motocyklowe od moto-tour.com.pl