Shoei – jeden z najlepszych producentów kasków na świecie

Firma Shoei z powodzeniem na rynku działa od 1958 roku. Firma specjalizuje się w wytwarzaniu kasków, chroniących motocyklistę przed skutkami ewentualnego upadku. Przedsiębiorstwo swoją główną siedzibę zlokalizowaną ma w Japonii.

Trudne początki

Historia marki, która dziś znana jest i ceniona ze swoich produktów wysokiej jakości, rozpoczęła się w połowie ubiegłego wieku za sprawą jednej osoby – Eitaro Kamata. Jak to zawsze bywa, tak i w tym przypadku początki nie należały do najłatwiejszych. Jednak dzięki uporowi, kreatywności i inwestycji w pojawiające się coraz to nowsze technologie, przedsiębiorstwo bardzo szybko zaistniało na ówczesnym rynku i z dużymi sukcesami trwa do dnia dzisiejszego.

Kaski dla zawodowców i amatorów

Kaski produkowane przez firmę Shoei od początku produkowane były z niezwykła starannością, z wykorzystaniem najwyższej jakości materiałów. Nic więc dziwnego, że po takie kaski sięgają zarówno profesjonalni motocykliści znający doskonale jakość i kompetencje firmy, jak i amatorzy, którzy dużo słyszeli o zaletach tych kasków, zatem sięgają po nie niezwykle chętnie wierząc, że to najlepsza z możliwych dla nich ochrona w czasie jazdy. Kaski do dnia dzisiejszego wytwarzanie są w fabrykach japońskich i eksportowane na tereny zarówno europejskie, jak i nawet w te najbardziej odległe zakątki świata. Co ważne, firma każdy element kasku produkuje sama, bez wsparcia firm zewnętrznych.