Czy kierować się wybierając rękawice motocyklowe?

Rękawice to jednej z najważniejszych elementów w ubierze motocyklisty. Spełniają one dwa ważne zadania. Po pierwsze, zapewniają bezpieczeństwo motocykliście. Po drugie, sprawiają, że jazda jest wygodna. Aby jednak te zadania zostały spełnione, rękawice muszą być odpowiednio dobrane. Warto zatem trzymać się kilku zasad.

Obecność protektorów

Rękawice muszą być przede wszystkim wygodne. Dlatego nie można ich kupować „na oko”, lecz zawsze przed zakupem należy je przymierzyć. Istotne jest także to, aby rękawice motocyklowe posiadały odpowiednio dopasowane protektory. Niektóre rękawice posiadają protektory na zewnątrz, inne natomiast protektory mają umieszczone pod skórką. Ważne jest, aby rękawice posiadały przynajmniej podstawowy zestaw protektorów.

Membrany i wentylacja

Rękawice mogą posiadać także membrany. Jednak jazda w tego typu rękawicach nie jest zbyt wygodna. Wszystko dlatego, iż dłonie w takich rękawicach będą się nadmiernie nagrzewały. Można to odczuć zwłaszcza wiosną i latem. Jeśli mowa o temperaturze to wspomnieć należy także o wentylacji. Wiele rękawic posiada wloty wentylacyjne. Trzeba jednak wiedzieć, iż często nie dają one w pełni komfortu. Dlatego wybierając rękawice powinno brać się także pod uwagę, z jakiego materiału są wyprodukowane.

To tylko niektóre zasady, jakimi należy kierować się wybierając rękawice do jazdy na motocyklu. Najważniejsze, aby jazda w nich była wygoda, a dłonie były odpowiednio zabezpieczone.