Pomocne rozwiązania motocyklowe – podgrzewane manetki i inne

Jazda na motocyklu to wspaniała pasja, jednak jak każde zajęcie, może również wiązać się z pewnymi niedogodnościami. Wiele z tych niedogodności możemy jednak wyeliminować lub zminimalizować. Sprawdźmy zatem w jaki sposób, możemy pozbyć się najbardziej przeszkadzających nam cech jazdy na motorze.

Zgrabiałe dłonie – podgrzewane manetki

Podczas długiej jazdy motocyklem z większymi prędkościami, nie potrzebujemy wcale niskich temperatur, aby zmarznąć, a dłonie są bardzo na to narażone. W celu zapobiegania dyskomfortowi cieplnemu w dłoniach wymyślono podgrzewane manetki. Dzięki takim manetkom możemy podróżować nawet zimą, bez obawy o to, że na przykład częściowo stracimy czucie w dłoniach z powodu zimna. Ma to oczywiście wpływ na nasze bezpieczeństwo. Podgrzewane manetki można bez wysiłku kupić w sklepach online.

Łączność bezprzewodowa

Wielu motocyklistów lubi podróżować w grupie. Niestety na motocyklu komunikacja jest bardzo utrudniona. Czasem dobrze jest mieć możliwość na to, aby szybko umówić się na nieplanowany postój, poinformować, że ma się kłopoty różnego rodzaju, lub poinformować o niebezpieczeństwach, jakie występują na trasie. W tym celu stworzono specjalne zestawy bezprzewodowe, do komunikacji na odległość. Zestaw taki składa się z nadajnika oraz odbiornika. Odbiornik to oczywiście jest kask, który ma wbudowane głośniki.

Wycieraczka do przesłony kasku

Nie ma nic gorszego niż ograniczona widoczność. Trudno jest w trakcie jazdy przecierać przesłonę, jednak i na to znaleziono sposób. Można na nią nakleić kilka warstw bezbarwnej specjalnej taśmy, która jest zrywana w razie potrzeby.