Czy warto mieć protektory na motocyklu?

Jazda na motocyklu jest to bardzo fajne hobby. Nawet dla niektórych osób jest to styl życia. Jednak nie ulega wątpliwości, że jazda na motorze może być również dość niebezpieczna. Jazda na motorze jest tym bardziej niebezpieczna, im bardziej agresywny lub, innymi słowy, sportowy tryb jazdy prezentujemy. Dlatego należy się odpowiednio chronić.

W jaki sposób możemy chronić się na motocyklu?

Oczywiście trzeba wspomnieć o podstawowej ochronie, która zresztą jest wymagana prawem, czyli musimy na motocyklu mieć kask. Oczywiście kask może być różny. Możemy kupić kask słabej jakości podstawowy lub możemy kupić kask, który gwarantuje nam naprawdę bardzo dobrą ochronę. Statystyki pokazują, że samo zakładanie kasku zdecydowanie pozytywnie wpływa na liczbę ofiar wypadkowych z udziałem motocyklistów. Używanie kasków dobrych jeszcze tylko tę statystykę poprawia. Oprócz oczywiście kasku każdy motocyklista powinien stosować dodatkową ochronę, między innymi różnego rodzaju protektory i ochraniacze, które znaleźć można niedrogo w internecie w sklepie Moto-Tour.

Co to są protektory i ochraniacze?

Protektory oraz ochraniacze są to wkładki, które najczęściej umieszczamy w specjalnych kieszeniach spodni oraz w kurtce. Mogą być one wykonywane z różnych materiałów i generalna zasada działania polega na tym, że mają one pochłaniać energię uderzenia. Na przykład, jeżeli byśmy na motocyklu mieli upadek, to protektory mają przejąć na siebie sporą część energii. Oczywiście protektory są lepszych oraz gorszych klas ochrony. Nie zmienia to jednak faktu, że zastosowanie nawet podstawowych protektorów, poprawia bezpieczeństwo i zmniejsza ryzyko poważnych urazów, na przykład kręgosłupa kolan lub łokci.