Jak odpowiednio dobrać rozmiar rękawic motocyklowych?

Statystycznie rzecz biorąc, nawet początkujący motocykliści w większości kupują kask motocyklowy, rękawice motocyklowe i oczywiście prawdziwą kurtkę motocyklową, zanim wsiądą za kierownicę swojego jednośladu.

Podstawowy ekwipunek dla motocyklisty

Powodów kupna dobrych akcesoriów motocyklowych jest kilka: bezpieczeństwo, wygoda, wymiana akcesoriów motocyklowych ze względu na ich nadmierne zużycie, a także po prostu chęć zmiany lub modernizacji. A ponieważ rękawice motocyklowe (do kupienia m.in. na https://moto-tour.com.pl/pl/menu/rekawice-motocyklowe-14116.html) zazwyczaj nie są tak drogie, wielu motocyklistów podchodzi do tematu ich wyboru bardzo poważnie.

Okazuje się jednak, że dziś nawet zawodowi motocykliści, którzy w swoim życiu nosili już wiele par rękawic motocyklowych, nadal mają problem z doborem odpowiedniego rozmiaru.

Jak więc dobrać odpowiedni rozmiar rękawic motocyklowych?

Na początku mierzy się rękę, która jest dominująca (tzn. rękę, której używa się na co dzień). Dzieje się tak z banalnego powodu – ręka dominująca jest zawsze nieco większa, ponieważ ma lepiej rozwinięte mięśnie. Aby dokładniej dobrać rozmiar, warto poprosić kogoś w pobliżu o pomoc w zmierzeniu lewej i prawej ręki.

Po drugie, weź elastyczną miarkę lub taśmę mierniczą i zmierz obwód swojej dłoni. Należy zwrócić uwagę na długość pewnej części dłoni, którą należy zmierzyć w najwyższych punktach stawów palców, zaczynając od małego palca, a kończąc na palcu wskazującym. Podczas pomiaru dłoń i palce powinny być wyprostowane.

Po trzecie, dostosuj długość wybranych rękawic do swojej dłoni. Im ciaśniej założona rękawica, tym lepsze prowadzenie motocykla. Jak zalecają eksperci, podczas zakładania rękawic należy zostawić jak najmniej miejsca na mały palec.