Kombinezon motocyklowy – obowiązkowy element garderoby każdego motocyklisty

Odzież na motocykl to nie tylko wizualny dodatek, który dopełnia wizerunek motocyklisty, ale jest także elementem ochronnym i zapewniającym wygodę podczas jazdy, dlatego istotne jest, aby był funkcjonalny i dopasowany do potrzeb posiadacza. Na rynku dostępnych jest wiele różnych typów ubrań motocyklowych, wśród nich popularne kombinezony. 

Jaką rolę odgrywa kombinezon motocyklowy? 

Przede wszystkim kombinezony motocyklowe (dostępne na Moto-tour) pełnią rolę zabezpieczającą, zwłaszcza przed uciążliwym wiatrem, który jest szczególnie odczuwalny w trakcie szybkiej jazdy czy równie nieprzyjemnym, siarczystym deszczem, ale to co najważniejsze – chronią podczas upadku, minimalizując ryzyko powikłań wynikających z niebezpiecznym zderzeniem z asfaltem. 

Kiedy warto wybrać kombinezon motocyklowy?

Choć wydawać by się mogło, że kombinezon jest strojem jednoczęściowym to na rynku dostępne są także warianty dwuczęściowe. Decyzja o wyborze powinna zostać podyktowana indywidualnymi potrzebami.

Na jednoczęściowy kombinezon warto zdecydować się w przypadku pokonywania dłuższych tras, ze względu na lepsze zabezpieczenie ciała, ale i brak krępowania ruchów. Jeden kawałek materiału lepiej izoluje ciało i zapobiega wszelkim porwaniom tkaniny. Polecane są szczególnie dla profesjonalistów.

Dla krótkich przejażdżek po mieście praktyczniejszy okaże się kombinezon składający się z dwóch komplementarnych części – kurtki i spodni, ponieważ „zaraz” po założeniu konieczne jest jego ściągnięcie, co w przypadku jednoczęściowego stroju jest procesem czasochłonnym i wymaga rozebrania się do bielizny. Dodatkowym plusem takiego wyboru jest możliwość noszenia każdej części zestawu oddzielnie.